21 & 22 oktober 2026 | Agüimes, Gran Canaria, Spanje
Ben je actief op het gebied van watertechnologie, waterhergebruik, ontzilting of duurzame energie? Dan biedt CANAGUA y Energía 2026 een interessante kans om de markt op de Canarische Eilanden te verkennen en in contact te komen met regionale en nationale spelers uit de water- en energiesector.
CANAGUA y Energía is de toonaangevende vakbeurs voor water, energie en duurzaamheid op de Canarische Eilanden. De beurs brengt bedrijven, overheden, kennisinstellingen en experts samen om kennis uit te wisselen, innovaties te presenteren en nieuwe samenwerkingen aan te gaan. De 15e editie vindt plaats op 21 en 22 oktober 2026 in het Recinto Ferial de Agüimes op Gran Canaria.
Waarom deelnemen?
De Canarische Eilanden staan voor grote uitdagingen op het gebied van waterbeschikbaarheid, ontzilting, waterhergebruik en duurzame energie. CANAGUA y Energía biedt Nederlandse bedrijven de mogelijkheid om:
- in contact te komen met potentiële klanten, partners en overheden;
- meer inzicht te krijgen in de specifieke uitdagingen en behoeften van de Spaanse en Canarische watermarkt;
- je technologie rechtstreeks te bespreken met waterbedrijven, eindgebruikers en andere lokale stakeholders;
- potentiële lokale partners en demonstratielocaties te identificeren;
- kennis uit te wisselen over innovatieve oplossingen voor water- en energiebeheer;
- deel te nemen aan een inhoudelijk congresprogramma met technische sessies;
- gebruik te maken van een B2B-matchmakingprogramma om vooraf afspraken in te plannen met andere deelnemers.
Verken de mogelijkheden voor een DHI-project
Een bezoek aan CANAGUA y Energía kan ook een waardevolle eerste stap zijn wanneer je overweegt om jouw technologie op de Spaanse markt te introduceren of daar te demonstreren.
Door tijdens CANAGUA in gesprek te gaan met waterbedrijven, eindgebruikers en andere lokale stakeholders, kun je toetsen of er in de markt behoefte is aan jouw oplossing en beter inzicht krijgen in wat nodig is voor een succesvolle marktintroductie. Tegelijkertijd kun je potentiële samenwerkingspartners en geschikte locaties voor een demonstratieproject identificeren.
De inzichten en contacten die je tijdens CANAGUA opdoet, kunnen helpen bij het ontwikkelen van een concrete businesscase en het verkennen of jouw bedrijf en project mogelijk in aanmerking komen voor ondersteuning vanuit het Nederlandse DHI-programma, bijvoorbeeld voor een demonstratieproject in Spanje.
Concreet biedt CANAGUA je de mogelijkheid om:
- de lokale marktbehoefte voor jouw technologie te toetsen;
- jouw oplossing te bespreken met potentiële klanten en eindgebruikers;
- een geschikte lokale partner te identificeren;
- mogelijke demonstratielocaties te verkennen;
- relevante marktinformatie te verzamelen om een mogelijke DHI-aanvraag verder uit te werken.
Zo verken je concrete zakelijke kansen in Spanje en leg je tegelijkertijd een mogelijke basis voor een toekomstig DHI-project.
Voor wie?
De beurs is interessant voor organisaties die actief zijn op het gebied van onder andere:
- waterbehandeling en waterhergebruik;
- ontzilting;
- watertransport en -opslag;
- engineering en onderhoud;
- duurzame energie;
- circulaire economie en slimme, duurzame steden.
Gezamenlijk Nederlands paviljoen
Water Alliance onderzoekt de mogelijkheid om bij voldoende interesse een gezamenlijk Nederlands paviljoen te organiseren tijdens CANAGUA y Energía 2026. Een gezamenlijke deelname biedt extra zichtbaarheid, een professionele uitstraling en de mogelijkheid om gezamenlijk op te trekken richting de Spaanse markt.
Deelname aan het paviljoen kan daarnaast een goed startpunt zijn voor bedrijven die de Spaanse markt strategischer willen verkennen, relaties met lokale stakeholders willen opbouwen en mogelijkheden voor toekomstige demonstratie- of marktintroductieprojecten willen onderzoeken.
Interesse?
Wil je meer weten over de mogelijkheden, onderzoeken of CANAGUA voor jouw bedrijf een eerste stap kan zijn richting een mogelijk DHI-project, of je interesse kenbaar maken voor een gezamenlijke Nederlandse deelname?
Neem dan contact op met Juliette Douglas. Bij voldoende belangstelling informeren we je over de vervolgstappen en de mogelijkheden voor deelname aan een Nederlands paviljoen.

Organisator van dit evenement
- Juliette Douglas
- +31 (0)683706450
- International Business Development
- juliette@wateralliance.nl